اموزش اپراتور لیزر با مدرک

آموزش کار با دستگاه دایود صفر تا صد <مدرک> اپراتورلیزر موزائد

در این مقالات قصد داریم صفر تا صد کار با دستگاه دایود  و تمامی مطالب مربوط به لیزر مو های زائد را به همراه عکس و ویدئو و مدرک کار با دستگاه در اختیارتان بگذاریم . تمامی اموزشهای ما رایگان میباشد !!!!!

دوستانی که فکر میکنند ،آموزش های رایگان کارایی ندارند و اعتقاد به صرف هزینه برای هر آموزش دارند . باید بدانند که رسالت این سایت آموزش رایگان غیر حضوری مانند اموزش های حضوری در مرکزمان است و هیچگونه تفاوتی ندارد که شخص در کلاس های حضوری ما ثبت نام کرده و هزینه پرداخته یا از سایت آموزش های رایگان  ، ما را دنبال میکند و همواره سعی میکنیم آموزش ها یکسان باشند ،پس همیشه هم آموزش های رایگان بی فایده نیستند و می توانند به افراد زیادی که دسترسی  به مراکرزاموزشی و  یا توانایی هزینه کردن را ندارند کمک زیادی کنند .

در صورت نیاز به آموزش حضوری با ما در تماس باشید .

09388090479

021-22831242

زکات علم ،اموزش است .

با ما همراه باشید.

نکته :  پیشنهاد میشود ،ترجیحا برای دیدن اموزشهای از. لپ تاپ استفاده نمایید .خوانایی بیشتری را تجربه خواهید کرد

معرفی دستگاه دایود

دایود لیزر ها نوعی از لیزر هستند با طول موج 810 نانومتر البته در بعضی از دستگاه های دایود این طول موج بالاتر تا 840 و در بعضی تا 800 نانومتر متغییر است

Read More

تنظیمات دستگاه دایود

تنظیمات صفحه مانیتور دستگاه دایود بسیار راحتتر از دستگاه الکس میباشد زیرا مانتیور متشکل از دو تنظیم درجه است

Read More

آموزش اپراتور لیزر دایود با مدرک

آموزش اپراتور لیزر مو زائد با دستگاه دایود لیزر و مدرک

Read More

چرا شغل اپراتور لیزر را انتخاب کنیم ؟؟؟؟؟

برای ؛جواب بهتر است به مشاغل مختلف فکر کنید ، به پیش نیاز های هر شغل ، سرمایه ، ساعات کاری .......

شفل اپراتور لیزر مو زائد جزو مشاغلی است که شما با طی یک دوره کوتاه مدت و یادگیری کار با دستگاه لیرز میتوانید خیلی سریع وارد بازار کار شوید .

در اینجا اموزش های رایگان برایتان گذاشته شده ، که همین آموزش ها در مراکز دیگر با صرف هزینه های متغییر از متوسط تا خیلی گران انجام می شود .پس فرصت را از دست ندهید و رایگان و با کیفیت آموزش ببینید .

دومین مزیت شغل اپراتور لیزر ساعات کارای است که شما میتوانید خیلی راحت با مراجعین خود هماهنگ شوید ونیازی نیست مثل خیلی از مشاغل صبح زود بیدار شده و سرکار بروید ###

مزیت بعدی پرستیژ اجتماعی این شغل در مقایسه با بسیاری مشاغل که نیاز به تحصیلات دانشگاهی و پیش نیاز .....دارند .

مزیت بعدی ،عدم نیاز به سرمایه است $$$$$

شما کافی است تا حدودی با دستگاههای لیزر اشنا باشید و مدرک کار یا پایان دوره داشته باشید به راحتی میتوانید وارد بازار کار شوید ،پیشنهاد میکنیم به اگهی های استخدام سری بزنید خیلی راحت متوجه می شوید که بازار کار اپراتور لیزر مو زائد خیلی داغ است و مطب ها و کلینیک های زیادی خواهان همکاری با این افراد هستند .

خوشبختانه چون دستگاههای لیزر مختلفی در بازار وجود دارد شما با یک اشنایی نسبی متوانید کار خود را شروع کنید و در حین کار و در همان ساعات اولیه به دستگاه مورد نظر مسلط خواهید شد و اصلا جای نگرانی ندارد و حتی مراکزی که ادعا اموزش با دستگاه به طور عملی دارند نیز نیاز شما را بر اورده نخواهند کرد ،چون دستگاهی که شما در انجا به صورت عملی کار را با آن یاد خواهید گرفت با دستگاهی که مرکز یا کلینیک که در انجا مشغول به کار خواهید شد ،متفاوت است .

پس اموزش تئوری و دانش در زمینه لیزر برای ورود به بازار کار اپراتور لیزر برایتان کافی خواهد بود و با هزینه های دست و پا گیر و اضافی کلاس های عملی خودتان را درگیر نکنید .

 

معرفی دستگاه دایود 

دستگاه لیزر دایود دایود با طول موج 808 تا 810 نانومتر یکی از دستگاه های محبوب لیزر موهای زائد در بین عموم و پزشکان است .زیرا دستگاه دایود با توجه به کارایی نسبتا خوب و قابل قبولی که دارد ، قیمت خیلی مناسبی نیز دارد که همین مسئله باعث شده بسیاری از مراکز ، پزشکان و افرادی که جویای شغل لیزر موهای زائد هستند خیلی راحتتر از دستگاههای دیگر این دستگاه را خریداری کرده و شروع به کار نمایند ..

و البته قیمت پایین خرید دستگاه در قیمت انجام خدمات لیزر نیز تاثیر دارد و این خود موجب شده قشر متوسط جامعه که توانایی پرداخت هزینه های گزاف لیزر را ندارند به این دستگاه روی اورند .

باید متذکر شد دستگاههای دایود با توجه به شرایط و هزینه های جاری خود برای انجام لیزر قابل قبول هستند و در بعضی از مواقع حتی می توانند جایگزین دستگاههای الکس معمولی شوند .

پس از مزیتهای دستگاه دایود ، قیمت مناسب خرید دستگاه و خدمات لیزر را تا اینجا بررسی کردیم .

مزیت دیگر دایود لیزرها ، جمع و جور بودن دستگاه و ، وزن پایین دستگاه در مقایسه با دستگاههای الکس است که این خود یک مزیت به حساب می آید .

مزیت دیگر دایود لیزر ها ، عدم نیاز به امادگی قبلی برای کار با دستگاه است به این معنی که دستگاه به محض چرخاندن سوییچ روشن شده و حداکثر تا دو دقیقه بعد اماده به کار می باشد و این موضوع در دستگاه های الکس تا ده دقیقه ممکن است طول بکشد .

از مزیت های دیگر دستگاه های دایود عدم نیاز به کولینگ  باد و یا گاز است که این از نظر بنده مهمترین و ارزنده ترین مزیت دایود ها میباشد زیرا هم هزینه ها کاسته میشود و هم نیازی به اماده سازی و فراهم کردن این بخش نیست و تنها اشکال می تواند میزان تحمل درد برای مراجعین باشد که اگر اپراتور لیزر صبوری ، به خرج دهد و موضع را به کیسه یخ خنک نگه دارد مشکل قابل حلی است .

تا اینجا مزایای دستگاه لیزر دایود را بیان کردیم ، اما در مورد معایب دستگاه دایود نیز باید بگوییم که این دستگاه اگر چه طول موجی بالاتر از دستگاه الکس که 750 نانومتر است را دارا می باشد ، اما میزان نتیجه دهی لیزر با این دستگاه کمتر خواهد بود و مراجعین به تعداد جلسات بیشتری برای درمان موهای زائد شان نیاز خواهند داشت ، اما با در نظر گرفتن  تفاوت هزینه های الکس و دایود میتوان گفت جلسات اضافی دستگاه دایود به اندازه کل جلسات الکس هزینه خواهند داشت و از لحاظ کل هزینه برای مراجعین تفاوت چندانی ندارد .البته همان طور که بار ها در سایتمان گفتیم فقط الکس کندلا جواب دهی لازم را دارد و اگر افراد با انواع دیگر الکس قصد لیزر را دارند ، بهتر است لیزر دایود را انتخاب کنند !

 

تنظیمات دستگاه دایود 

تنظیمات دستگاه دایود بسیار ساده است و شما در عرض چند دقیقه ان را یاد خواهید گرفت .

بعد از روشن شدن دستگاه یک صفحه مانیتور میبینید که معمولا دو مستطیل یا مربع کوچک برای تنظیم سرعت و ژول یا به اصطلاح درجه دستگاه داخل ان قراردارد .

دراولین نگاه نیز متوجه ساده بودن صفحه مانیتور خواهید شد و مطمئنا خیلی ، خیلی راحت با دستگاه و نحوه کار با ان خواهید شد .

درجه تنظیم ژول دستگاه یا به اصطلاح درجه دستگاه از عدد 1 تا 100 در بیشتر دستگاهها متغییر است .ما دستگاه دایود الیو را اینجا پیش فرض قرار دادیم و تنظیمات این دستگاه را بررسی می نماییم ولی  در صورتیکه با دستگاههای دیگر سر و کار داشتید با ،کم و زیاد کردن ژول خیلی راحت میتوانید به اعداد پیش فرض دست بیابید .و باز متذگر میشویم نحوه کار با دستگاه دایود بسیار ساده است و مثل دستگاه الکس تنظیمات اضافه ندارد .

مستطیل یا مربع بعدی که جای ان در دستگاهای مختلف ممکن است سمت راست یا چپ متغییر باشد که در دستگاه الیو در سمت چپ قرار دارد با نام   frequency

مشخص شده نشان دهنده میزان سرعت و پهنای پالس دستگاه است و معمولا عددی بین 1 تا 10 میباشد .

شما باری تنظیم دستگاه برای جلسه اولی ها معمولا درجه یا ژول راعددی بین 20 تا 22و پهنای پالس را 3 یا 5 انتخاب کنید .این پهنای پالس به معنا سرعت شات زدن نیز میباشد .

هر چقدر این عدد بالاتر انتخاب شود تعداد و سرعت شات زدن شما بیشتر و سریعتر خواهد شد .

پس ترجیحا در روزهای اول عدد 3 یا 5 را انتخاب نمایید .

البته یادآور می شویم  اگر پهنای پالس خیلی بالا مثل 10 را انتخاب نمایید در بیشتر دستگاهها ،خود دستگاه و تنظیمات ایمنی دستگاه به شما اجازه نخواهد داد که درجه یا ژول بالاتر از مثلا 40 را انتخاب نمایید و سیستم هشدار دستگاه به شما تذکر خواهد داد .

پس همان طور که گفتیم تنظیمات و کار با دستگاه بسیار راحت و ساده میباشد و اصلا جابعد از تنظیم دستگاه نوبت به شرایط اتاق لیزر دایود می رسد   .فیلم اموزشی تنظیم دستگاه دایودhttps://www.aparat.com/v/iajnq/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87_%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C_%D8%A7%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1_%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87_%D8%AF%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%AF_%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86_%D8%A8%D8%A7_%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9#

شرایط اتاق لیزر دایود 

شرایط اتاق لیزر دایود نیز  مانند لیزر الکس و کلیه دستگاههای پزشکی ، باید به دور از نور خورشید و دارای تهویه مناسب باشد .

درب اتاق دارای قفل باشد که از داخل بتوانید درب را در حین انجام لیزر قفل نمایید .

وجود کولر یا دستگاه های خنک کننده در اتاق در روزهای گرم تابستان کمک بزرگی به جلوگیری از گرم شدن دستگاه وارور های دستگاه خواهد کرد .زیرا اگر دستگاه داغ شود ، ممکن است دستگاه ارور یا پیام خطا دهد و اذیت کند .

شرایط  راه اندازی دستگاه لیزر 

دستگاه های دایود به راحتی راه اندازی و اماده به کار می شوند .و نیاز به  آماده سازی خاصی ندارند ولی استاپ لیزر یا دستگاه تنظیم نوسان برق باید حتما داشته باشید تا از دستگاه در مقابل نوسانات برق محافظت نماید و احیانا خسارتی متوجه دستگاه نشود .

نکته

هندپیس دستگاه لیزر دایود مهترین بخش در این دستگاه است و منبع اصلی لیزر در هندپیس قرار دارد ، به هیچ عنوان هندپیس نباید از دستتان سقوط کند یا ضربه ببیند !!!!!

آموزش اپراتورلیزر مو زائد دایود

اپراتور لیزر دایود مانند اپراتور دیگر دستگاه های لیزر وظیفه انجام لیزر مو زائد را دارد و باید نهایت دقت را در انجام لیزر داشته باشد .زیرا سوختگی یا عدم جوابدهی لیزر تا حد زیادی به نحوه عملکرد اپراتور لیزر بستگی دارد .

دستگاه دایود برخلاف دستگاه الکس به صورت رولی روی پوست کشیده میشوند و به اصطلاح به انها دستگاههای رولی یا اتویی گفته میشوند .برای انجام لیزر شما نیاز به ژل روان کننده <ژل سونوگرافی >دارید .

همان طور که میدانید سر هندپیس دایود از دستگاه جدا نمی شود و برای هر مراجع کننده باید به خوبی ضد عفونی شود ، چون بر خلاف دستگاه الکس کندلا  که سری یکبار مصرف برای هر شخص وجود دارد در دستگاه های دایود این مورد متاسفانه جزو ضعف دستگاه بوده و شاید به همین خاطر افراد زیادی از لیزر با دستگاه دایود سر، باز میزنند !فیلم اموزشی دستگاه دایود https://www.aparat.com/v/H4U8S#

اما دوستان با ابتکارهای زیادی تا حدودی این مشکل را حل کرده اند که البته بعضی از پزشکان انجام ان را تایید نمکینند .

دوستان زیادی روی هندپیس سلفون میکشند و برای هر فرد سلفون را تعویض میکنند .اما همان طور که گفتیم بعضی از پزشکان انجام ان را کار بیهوده میدانند و فکر میکنند جلوی اشعه لیزر را میگیرد .

به هر حال هنوز این مسئله به اثبات نرسیده و شما میتوانید از این ترفند برای مراجعین خود استفاده نمایید و تا حدودی خیالشان را نسبت به بیماریهای واگیر دارد مثل زگیل ...راحت کنید .

اگر میخواهید هندپیس را ضدعفونی کنید نباید الکل و مواد ضدعفونی را مستقیما به هندپیس اسپری نمایید فهمانطور که توضیح دادیم هندپیس دستگاه دایود بسیار حساس است .و باید الکل یا مواد ضدعفونی را به دستمال تمیز اسپری کنید و سپس با دستمال هندپیس را تمیز نمایید .

نحوه انجام صحیح لیزر 

سر هندپیس را کامل روی پوست قرار دهید البته بهتر است از قبل پوست را خط کشی نمایید و سپس شروع به کار نمایید . از ژل سونوگرافی برای راحتی کار و جلوگیری از سوختگی پوست  استفاده نمایید .

بهتر است پوست را به مستطیل های بزرگ تقسیم و خط کشی نمایید .

دستگاه را در حالت اماده بگذارید و سر هندپیس را روی پوست قرار دهید با حرکت رولی روی پوست حرکت رفت و برگشت انجام دهید .بعضی از دستگاه ها تا دوبار حرکت را پیشنهاد می دهند و بعضی تا چهار بار .بستگی به توان خروجی دستگاه شما تعداد حرکات تکرار می شوند و بهتر است حتما به کاتولوگ  دستگاه و راهنمای دستگاه ، و یا  شرکت قروشنده دستگاه در این امر توجه داشته باشید .مثلا در دستگاه دایود الیو که پیش فرض ما برای اموزش است .تعداد حرکات برای هر ناحیه 4 بار است .

مدرک اپراتور لیزر 

دوستان ، همواره سئوالات زیادی در رابطه با مدرک یا گواهینامه لیزر از ما میشود و با صداقت باید بگوییم بهترین و معتبرترین مدرک در کشور ما مدرک فنی و حرفه ای است برای تمام امور !!!

اما داشتن مدارک و نصب آن ها به دیوار محل کار باعث ایجاد اعتبار بیشتر و نشان از حرفه ای بودن و کاربلد بودن شما است و مراجعین با دیدن مدارک و گواهینامه های پایان دوره آموزشی به این نکته پی خواهند برد که شما برای کارتان ارزش قائل هستید و مرتبا در حال اموزش و  به روز رسانی  اطلاعات هستید ،پس از مدرک های متفرقه و ارزان و در ،دسترس نهایت استفاده را ببرید .

 

 

پس برای اپراتور لیزر و کار با دستگاههای لیزر نیز مدرک اپراتور لیزر از فنی و حرفه ای بسیار مهم است اما مدرکی به عنوان اپراتور لیزر به تنهایی وجود ندارد و در زیر شاخه بهداشت و ایمنی رشته کاربر دستگاه های زیبایی  وجود دارد و مدرکی به عنوان اپراتور لیزر مو های زائد متاسفانه وجود ندارد ولی همین مدرک ، کار با دستگاه های پزشکی نیز که مرتبط به کار لیزر میباشد بسیار ارزنده است ، ولی متاسفانه اموزشگاه های کمی هستند که در این زمینه فعالیت دارند برای اطلاع از اموزش و نحوه دریافت مدرک فنی و حرفه ای لیرز با ما در تماس باشید .

09388090479

اما باید بدانید حتی با این مدرک معتبر نیز نمی توانید به صورت مستقل کار لیزر درمانی را اغاز نمایید و حتما باید تحت نظر پزشک دارای پروانه طبابت کار لیزر را انجام دهید .

پس به غیر از مدرک فنی و حرفه ای که در کشور ما بسیار مهم و قابل ترجمه و دارای ارزش است بقیه مدارک صادر شده ، حتی انهایی که ادعا دارند از مراکز اموزشی ، دانشگاهی ....و یا مربوط به کمپانی های خارج از کشور یا  وابسته به دانشگاهی از خارج کشور  هستند نیزهمگی از اعتبار یکسانی برخوردار هستند !!!!!!!!!!

یعنی دارای ارزش یکسان هستند و از شما دوستان عزیز خواهشمندیم ، فریب افراد سود جو که با وعده های دروغین و هزینه های گزاف  به شما ، می خواهند مدرک اپراتور لیزر مو زائد برایتان صادر کنند را نخورید .

تمامی این مدارک برای معاونت درمان و وزارت بهداشت و نظام پزشکی جایگاه یکسانی دارد و متاسفانه همان طور که بار ها توضیح دادیم در کشور ما مراجع ذیصلاح اپراتور را به رسمیت نمی شناسند و فقط لیزر توسط پزشک را موجه می دانند ولی از انجایی که همه به خوبی میدانیم ، تقریبا هیچکدام از پزشکان عزیز  در امر لیزر مراجعین دخالتی ندارند و در حد معاینه پوست مراجعین و نهایتا تنظیم درجه های دستگاه لیزر در امر لیزر مو زائد در مطب ها یا کلینیک ها کار انجام میدهند و ما بقی کارهای لیزر درمانی توسط اپراتور های عزیز انجام می شود .

پس اگر نیاز به آموزش مهارت لیزر درمانی یا مدرک اپراتور لیزر مو زائد هستید ساده ترین  کم هزینه ترین راه ، اموزش از طریق مجازی و همین سایت و شرکت در کلاس های حضوری رفع اشکال ما و دریافت مدرک پایان دوره با کمترین هزینه است .

پس بین مدرک های صادره به جزء مدرک فنی و حرفه ای  هیچ تفاوتی نیست ، پس لطفا وقت و هزینه خود را هدر ندهید .

نمونه مدرک اپراتور لیزر اکادمی پوست و مو آبان را در زیر میبینید .

جهت اطلاع از مدرک دانشگاهی و فنی و حرفه ای با ما در تماس باشید .

09388090479

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Open chat
سئوالی دارید؟
سلام!
کمکی لازم دارید؟
شماره تماس ما: 09388090479